V případě zájmu o konkrétní cenovou nabídku se slevou a včetně přepravy se na nás neváhejte obrátit na tel. čísle 728 563 365, zadáním dotazu k produkty, či vyplněním kontaktního formuláře.

Přednosti dřevovláknitých desek

Vyráběné dřevovláknité izolační desky jsou ekologickým produktem na bázi dřevního vlákna. Dřevo se považuje za obnovitelný zdroj, který při svém růstu absorbuje značné množství CO2.

Dřevovláknitá izolace je vhodná téměř pro všechny možné aplikace. Nejvíce se používá jako fasádní dřevovláknitá izolace např. NATUR HELD WAND 140/180 k opláštění difúzně otevřených dřevostaveb, ale i zděných staveb. Další uplatnění najde při zateplování střech a to pod, mezi i nad krokvemi.

Flexibilní dřevovláknitá izolace FLEX je vhodná pro výplně dutin stěn, střech, stropů ale i interiérových příček. Velice účinná je dřevovláknitá kročejová izolační deska např. produkt NATUR HELD INNEN

Dřevovláknité desky a izolace mají vynikající tepelně izolační a především akumulační vlastnosti. 

Mezi hlavní přednosti patří prodyšnost - difúzní otevřenost, která pomáhá regulovat hladinu vlhkosti v interiéru stavby z toho důvodu jsou používány zejména v  difuzně otevřených konstrukcích dřevostaveb, či střech.

Díky své vysoké objemové hmotnosti a měrné tepelné kapacitědřevovláknitá izolace nadstandardní tepelně akumulační vlastnosti a tak zajišťuje celoroční tepelnou stabilitu stavby. V zimním období účinně chrání před mrazem - udržuje teplo v interiéru, v letě naopak chrání před přehříváním interiéru - nepouští teplo dovnitř. 

V porovnání s lehkými izolanty typu minerální vata, polystyren či PUR / PIR panely jsou tepelně akumulační vlastnosti dřevovláknitých desek až 4x vyšší. 

 

Hlavní přednosti dřevovláknité izolace: 

 100 % přírodní a udržitelný produkt na bází dřevního vlákna 

  ochrana před mrazem v zimě díky nízké tepelné vodivosti λ

 ochrana před teplem v létě díky vysoké měrné tepelné kapacitě 

 ochrana klimatu prostřednictvím vazby CO2

  zdravé bydlení 

 optimální zvuková izolace

hydrofobizovaný povrch - vodě-odpudivý 

  difúzně otevřený (paropropustný) izolační materiál 

 ochrana před plamenem